Σύσταση της Κεντρικής Εκλογικής Επιτροπής – Ανακοίνωση υποψηφίων του ΜέΡΑ25-Συμμάχια για τη Ρήξη

Σύσταση της Κεντρικής Εκλογικής Επιτροπής – Ανακοίνωση υποψηφίων του ΜέΡΑ25-Συμμάχια για τη Ρήξη

  • |

Σήμερα ανακοινώθηκε και συνεδρίασε για πρώτη φορά η Εκλογική Επιτροπή του ΜέΡΑ25 – Συμμαχία για τη Ρήξη.

Όσοι και όσες απαρτίζουν την Εκλογική Επιτροπή δεν χαρακτηρίζονται μόνο από το ότι είναι υποψήφιοι. Είναι άνθρωποι με διαδρομή στα κινήματα, στον αγώνα για τα δικαιώματα, στον αγώνα των ιδεών και του πολιτισμού, άνθρωποι που με συνέπεια τίμησαν το ΟΧΙ του ελληνικού λαού γυρίζοντας την πλάτη στη μνημονιακή υποταγή.

Ο επικεφαλής του ΜέΡΑ25-Συμμαχία για τη Ρήξη, Γιάνης Βαρουφάκης, ο οποίος έκανε την εισαγωγική εισήγηση πριν την αρχή των διαδικασιών της Επιτροπής, τόνισε: «Όλοι και όλες που είμαστε εδώ, στην εκλογική μας επιτροπή, θα έχουμε τη δύσκολη, αλλά ωραία αποστολή να συντονίσουμε πολιτικά, οργανωτικά και επικοινωνιακά τον προεκλογικό αγώνα του ΜέΡΑ25 Συμμαχία για τη Ρήξη.

Η καρδιά αυτού του προεκλογικού αγώνα χτυπά εκεί έξω. Εκεί όπου χιλιάδες φίλες και φίλοι, συναγωνιστές και συναγωνίστριες, είτε είναι υποψήφιοι είτε όχι, θα μεταφέρουν το μήνυμα του ΜέΡΑ25 – Συμμαχία για τη Ρήξη σε κάθε γωνιά της χώρας.

Τα ψηφοδέλτια του ΜέΡΑ25, ένα μεγάλο μέρος των οποίων δημοσιεύεται σήμερα, απαρτίζονται από ανθρώπους που έχουν ενωθεί κάτω από την κοινή πεποίθηση ότι μόνο με την Πρώτη Φορά Ρήξη, όλα μπορούν να είναι αλλιώς. Είμαστε μαζί στους αγώνες έξω από τη Βουλή, θα ενδυναμώσουμε και την παρουσία μας μέσα στη Βουλή. Θα τους χαλάσουμε την αριθμητική της μνημονιακής συναίνεσης.»

Στο πάνελ μαζί με τον Γραμματέα του ΜέΡΑ25 βρέθηκαν οι πρωτοπόροι του εγχειρήματος ΜέΡΑ25 – Συμμαχία για τη Ρήξη.

Η Ηρώ Διώτη υποψήφια στη Λάρισα ανέφερε πως «θα είναι μεγάλη νίκη αν καταφέρουμε να δημιουργήσουμε ένα ρήγμα στο τοίχος της ηττοπάθειας που έχτισε ο ΣΥΡΙΖΑ μετά τη προδοσία του Ιουλίου του ’15.»

Ο Χρήστος Λάσκος, ανένταχτος αριστερός, είπε πως «3 εκατομμύρια άνθρωποι, κυρίως νέοι, έχουν αρχίσει ένα δυναμικό αγώνα στους δρόμους όλης της χώρας. Πρέπει να τους στηρίξουμε.»

Η Λίτσα Αλεξάκη, υποψήφια στην Κέρκυρα, δήλωσε πως «εκεί που αυτοί έχουν τις κοκορομαχιες, εμεις έχουμε λύσεις και θέσεις. Μιλάνε για πρωθυπουργούς και σταθμάρχες όταν ο λαός χάνει τα σπίτια και τα δικαιώματα του».

Ο Δημήτρης Ζερβουδάκης, υποψήφιος στη Β Θεσσαλονίκης, ο οποίος ανέφερε πως «οι θέσεις και ο αγώνας μας έχουν ήδη φέρει αποτελέσματα και διαμορφώνουν ένα τρίτο πόλο για την Αριστερά γύρω από το ΜέΡΑ25-Συμμαχια για τη Ρήξη».

Η Μαριάννα Τσίχλη, υποψήφια στην Α’ Αθήνας, η οποία ανέφερε πως πρέπει να γίνει «κοινός αγώνας, με ενότητα, για να βάλουμε τέλος στις πολιτικές της πιο καταστροφικής κυβέρνησης της μεταπολίτευσης και να επαναφέρουμε την ελπίδα για ουσιαστική αλλαγή»

Ο Δημήτρης Στρατούλης, υποψήφιος στην Β3 Αθήνας, τόνισε πως «οι στόχοι της συνεργασίας του ΜέΡΑ25-Συμμαχια για τη Ρήξη με πλήθος αριστερών οργανώσεων, κινημάτων είναι το ενιαίο μέτωπο ενάντια τόσο της ΝΔ όσο και του ΣΥΡΙΖΑ οι οποίοι αντιπροσωπεύουν δύο όψεις των ίδιων μνημονιακων πολιτικών.»

Κλείνοντας, η Σοφία Σακοράφα, επικεφαλής του ψηφοδελτίου Επικρατείας, δήλωσε πως «το ΜέΡΑ25 ήταν το μόνο κόμμα το οποίο άσκησε ουσιαστική αντιπολίτευση σε αυτή τη Βουλή, καταθέτοντας προτάσεις και λύσεις για τα προβλήματα του κόσμου, ενάντια στην κακοφωνια της υπόλοιπης κοινοβουλευτικής διαδικασίας. Οι πραγματικοί πρωταγωνιστές της ρήξης είναι οι συμπολίτες μας και γι’αυτό απευθυνόμαστε σε αυτούς και τους καλούμε να συστρατευθούν κάτω από το λάβαρο της ελπίδας ότι Όλα Μπορούν Να Είναι Αλλιώς.»

Λίστα υποψηφίων

Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Α’ Αθηνών 1 Αγιούμπι Σάντι
Α’ Αθηνών 2 Αναγνωστοπούλου Γεωργία
Α’ Αθηνών 3 Ανδρονικίδης Γιώργος
Α’ Αθηνών 4 Βαμβακά Παναγιώτα
Α’ Αθηνών 5 Βελισσαρίου Σίσσυ
Α’ Αθηνών 6 Βρεττού Ντέπυ
Α’ Αθηνών 7 Θεοδωρόπουλος Σαράντος
Α’ Αθηνών 8 Μαραγκουδάκης Θοδωρής
Α’ Αθηνών 9 Μπαρσέφσκι Μαρία – Άννα (Μάνια)
Α’ Αθηνών 10 Μπέσκα – Θεοδόση Αυγή
Α’ Αθηνών 11 Ρεβενιώτης Παύλος (Πάολα)
Α’ Αθηνών 12 Σαραφιανός Δημήτρης
Α’ Αθηνών 13 Σταυροπούλου Αναστασία
Α’ Αθηνών 14 Τσίχλη Μαριάνα
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 1 Αγγελής Ρωμανός – Αλέξανδρος
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 2 Ασημακοπούλου Έρρικα
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 3 Βαμβακάς Γιώργος
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 4 Γιαννόπουλος Φοίβος
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 5 Γούλιου Ντίνα
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 6 Γρηγοριάδης Κλέων
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 7 Λουϊζου Μαριάννα
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 8 Μαγιάκης Λευτέρης
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 9 Μιχαηλίδου Ναταλία – Δήμητρα
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 10 Μπάρνεϋ-Μαθιουδάκη Δομινίκη
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 11 Πέτοβιτς Βασιλική
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 12 Πετράκος Θανάσης
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 13 Τσάγκα Σουλτάνα (Τάνια)
Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών 14 Τσακανάκη Κατερίνα – Κανέλλα
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 1 Αρσένης Κρίτων
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 2 Βουβουλούδα Ελένη
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 3 Γκίμτσας Γιώργος
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 4 Λεβεντίδης Ιωάννης
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 5 Μουστάκα – Βρεττού Αργυρώ
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 6 Μπιτσαξή Αγγελική (Τζέλα)
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 7 Παπακώστας Χάρης
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 8 Παρασκευόπουλος Μάριος
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 9 Ριζοπούλου Μαρία
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 10 Σακούτης Νίκος
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 11 Χουλιάρας Κωνσταντίνος
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 12 Χρονοπούλου Χρυσαυγή
Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών 13 Ψάλτας Γιάννης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 1 Βαλέντη Ιφιγένεια
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 2 Βαρδάμη Πάτι
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 3 Δεληγιάννη Έλενα
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 4 Δούκας Γιάννης
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 5 Ζαχάρος Σάκης
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 6 Ήσυχος Κώστας
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 7 Καλαϊτζάκη Κατερίνα
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 8 Κατσάνη Σουλτάνα (Τάνια)
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 9 Κουσελά Χρύσα – Αριάδνη
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 10 Κουτίνος Σωτήρης
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 11 Κρητικός Μάριος
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 12 Κωνσταντέλος Βασίλης
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 13 Κώστας Γιώργος
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 14 Λαγδά Δέσποινα
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 15 Μπάσουλας Μάνος
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 16 Ρηγανάς Γιάννης
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 17 Σιγάλας Αντώνης
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 18 Σμυρλής Αλέξης
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 19 Στρατούλης Δημήτρης
Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών 20 Φιλιππάκης Γιώργος
`
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Α’ Πειραιώς 1 Γεωργουλέα Σάντι
Α’ Πειραιώς 2 Γκούμας Γιάνης
Α’ Πειραιώς 3 Περιφάνης Βασίλης
Α’ Πειραιώς 4 Σταυροπούλου Στυλιανή
Α’ Πειραιώς 5 Χαραλαμπάκης Γιάννης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Β’ Πειραιώς 1 Βασιλούδης Βασίλης
Β’ Πειραιώς 2 Βελέντζα Δήμητρα
Β’ Πειραιώς 3 Ζάππας Γιάννης
Β’ Πειραιώς 4 Ηλιάκης Μανώλης
Β’ Πειραιώς 5 Λάμπρου Δημήτρης
Β’ Πειραιώς 6 Μπατάκη Βασιλική
Β’ Πειραιώς 7 Περσίδης Γιάννης
Β’ Πειραιώς 8 Στύλος Βασίλης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Α’ Ανατολικής Αττικής 1 Αναστασόπουλος Γιάννης
Α’ Ανατολικής Αττικής 2 Απατζίδη Μαρία
Α’ Ανατολικής Αττικής 3 Βώβος Γιάννης
Α’ Ανατολικής Αττικής 4 Θέρμου Κάλλια
Α’ Ανατολικής Αττικής 5 Κουτσογιάννης Αθανάσιος
Α’ Ανατολικής Αττικής 6 Μπαϊράμης Παναγιώτης
Α’ Ανατολικής Αττικής 7 Πετρίτη Λίνα
Α’ Ανατολικής Αττικής 8 Πετρόπουλος Χάρης
Α’ Ανατολικής Αττικής 9 Σιδέρη Αναστασία
Α’ Ανατολικής Αττικής 10 Σπετσιώτη Ελένη
Α’ Ανατολικής Αττικής 11 Τρύφος Δημήτρης
Α’ Ανατολικής Αττικής 12 Χαρίσης Γιώργος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Β’ Δυτικής Αττικής 1 Αγιομυργιαννάκης Δημήτρης
Β’ Δυτικής Αττικής 2 Κλώκα Μαριανέλλα
Β’ Δυτικής Αττικής 3 Πολυχρόνης Βασίλης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Δράμας 1 Χατζηλαζάρου Αναστάσιος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Έβρου 1 Ανδρεαδάκης Γιώργος
Έβρου 2 Γκιόση Βάγια
Έβρου 3 Καλλινάκης Γιώργος
Έβρου 4 Λαμπρόπουλος Παναγιώτης
Έβρου 5 Μητριτζίκος Νίκος
Έβρου 6 Τσακίρη Ευαγγελία
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Καβάλας 1 Ιωαννίδης Γιώργος
Καβάλας 2 Μακαρίου Μιχάλης
Καβάλας 3 Νάνος Κωνσταντίνος
Καβάλας 4 Πάσσας Γεώργιος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Ξάνθης 1 Κοσμίδης Νίκος
Ξάνθης 2 Μολλά Χαλήλ Γιουκσέλ
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Ροδόπης 1 Καλαμπούκας Χρήστος
Ροδόπης 2 Ναζμή Αρίφ
Ροδόπης 3 Χασάνογλου Νερσίν
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Α’ Θεσσαλονίκης 1 Γαλατιανός Αλέξανδρος
Α’ Θεσσαλονίκης 2 Γκότσης Πέτρος
Α’ Θεσσαλονίκης 3 Ερμείδου Μαρία
Α’ Θεσσαλονίκης 4 Καράμπελας Πολυχρόνης
Α’ Θεσσαλονίκης 5 Καρυπίδης Ευστάθιος
Α’ Θεσσαλονίκης 6 Κριθαρίδης Μιχάλης
Α’ Θεσσαλονίκης 7 Μιχούλης Γιώργος
Α’ Θεσσαλονίκης 8 Μουστάκα Ευαγγελία
Α’ Θεσσαλονίκης 9 Παπαδοπούλου Ρένα
Α’ Θεσσαλονίκης 10 Παυλίδης Μιλτιάδης
Α’ Θεσσαλονίκης 11 Σαμδάνης Κωνσταντίνος
Α’ Θεσσαλονίκης 12 Σιαρβαλή Ευαγγελία
Α’ Θεσσαλονίκης 13 Σκαρλάτου Λία
Α’ Θεσσαλονίκης 14 Σκουλάς Γρηγόρης
Α’ Θεσσαλονίκης 15 Σπαθής Παναγιώτης
Α’ Θεσσαλονίκης 16 Φίκος Γιώργος
Α’ Θεσσαλονίκης 17 Φυντανίδου Μαριλού
Α’ Θεσσαλονίκης 18 Χρυσοχοϊδου Αικατερίνη
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Β’ Θεσσαλονίκης 1 Δεργιαδέ (Κανταρά) Μαρία
Β’ Θεσσαλονίκης 2 Ζερβουδάκης Δημήτρης
Β’ Θεσσαλονίκης 3 Κάτσικα Ελπίδα
Β’ Θεσσαλονίκης 4 Κομπογιάννη Δέσποινα
Β’ Θεσσαλονίκης 5 Παρασκευόπουλος Παναγιώτης
Β’ Θεσσαλονίκης 6 Σαχταρίδη Κατερίνα
Β’ Θεσσαλονίκης 7 Σκαρλάτου Χριστίνα
Β’ Θεσσαλονίκης 8 Τίγκας Βασίλης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Ημαθίας 1 Δοξόπουλος Κωνσταντίνος
Ημαθίας 2 Καρανικόλα Στέλλα
Ημαθίας 3 Μπεναντίκοβα Λουκία
Ημαθίας 4 Ορφανίδης Βασίλης
Ημαθίας 5 Ορφανίδης Κώστας
Ημαθίας 6 Σαρηγιαννίδης Σάββας
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Κιλκίς 1 Κουλίνας Αναστάσιος
Κιλκίς 2 Μαλλιάρα Δέσποινα
Κιλκίς 3 Μπίμπασης Χρήστος
Κιλκίς 4 Σπυρλιάδου Σοφία
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Πέλλας 1 Καρυπίδης Σοφοκλής
Πέλλας 2 Τζίγκας Νικόλαος
Πέλλας 3 Τοπαλοπούλου Αναστασία
Πέλλας 4 Τσακιρίδης Χάρης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Πιερίας 1 Καρανίκας Ιωάννης
Πιερίας 2 Πουζουκλίδου Σωτηρία
Πιερίας 3 Σταθακοπούλου Ευγενία
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Σερρών 1 Γκένιου Φωτεινή
Σερρών 2 Θεοδωρίδου Αλεξία
Σερρών 3 Κοτρώνης Παναγιώτης
Σερρών 4 Μπουντουρίδης Θωμάς
Σερρών 5 Παπαϊωάννου Σταύρος
Σερρών 6 Πισκιούλης Μιχαήλ
Σερρών 7 Φλώρου Σοφία
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Χαλκιδικής 1 Γεράκης Γιώργος
Χαλκιδικής 2 Γράσσου Καλιρρόη
Χαλκιδικής 3 Σόφτση Μαρία
Χαλκιδικής 4 Τριανταφύλλου Μιλτιάδης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Κοζάνης 1 Λιάκος Πολυδεύκης
Κοζάνης 2 Λότσιος Βασίλης
Κοζάνης 3 Μάνου – Γιοβάση Αγγελική
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Φλώρινας 1 Βελάκη Μαρία
Φλώρινας 2 Γιασημακόπουλος Γιώργος
Φλώρινας 3 Τράσιας Αλέξανδρος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Άρτας 1 Θεοδώρου Ελένη
Άρτας 2 Πιστιόλης Σταύρος
Άρτας 3 Σκούρα Λουίζα
Άρτας 4 Σταμούλης Δημήτρης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Θεσπρωτίας 1 Παπάζογλου Γεωργία
Θεσπρωτίας 2 Τσακίρης Δημήτρης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Ιωαννίνων 1 Βενέτης Ευάγγελος
Ιωαννίνων 2 Γοδέβενος Πέτρος
Ιωαννίνων 3 Κουνουβέλης Σάββας
Ιωαννίνων 4 Μπούκη Ελένη
Ιωαννίνων 5 Νταλαγιάννη Κατερίνα (Λίνα)
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Πρέβεζας 1 Δρόσου Βασιλική
Πρέβεζας 2 Λαϊνά Παρθενία
Πρέβεζας 3 Λιβιεράτος Νίκος
Πρέβεζας 4 Νίκου Ερωτόκριτος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Καρδίτσας 1 Κλημόπουλος Αλέξανδρος
Καρδίτσας 2 Μπουκουβάλας Γιώργος
Καρδίτσας 3 Τσιαμούρα Ευθαλία-Θεοδώρα (Θάλεια)
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Λάρισας 1 Διώτη Ηρώ
Λάρισας 2 Ιωάννου Διαμάντω
Λάρισας 3 Κούτσικος Κώστας
Λάρισας 4 Λόκα Πολυξένη
Λάρισας 5 Χλόπτσιος Γιάννης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Μαγνησίας 1 Βαλαμουτόπουλος Γιώργος
Μαγνησίας 2 Κανελλής Δημήτρης
Μαγνησίας 3 Καραμανλή Αγάπη
Μαγνησίας 4 Μπάλα Αικατερίνη
Μαγνησίας 5 Μπεφάνης Χαράλαμπος
Μαγνησίας 6 Ψαθάς Βασίλης – Δημήτριος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Τρικάλων 1 Γκότας Ευθύμιος
Τρικάλων 2 Κοκόρας Κώστας
Τρικάλων 3 Μανίκας Δημήτρης
Τρικάλων 4 Μαραγκού Ιόβη
Τρικάλων 5 Μπεγλερίδου Ελένη
Τρικάλων 6 Παπαθανασίου Δημήτρης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Ζακύνθου 1 Μπλέτσα Αριστούλα
Ζακύνθου 2 Πέττας Δημήτρης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Κέρκυρας 1 Αλεξάκη Ευαγγελία
Κέρκυρας 2 Αρμενιάκος Σπύρος
Κέρκυρας 3 Καββαδίας Βασίλειος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Κεφαλληνίας 1 Γαβριηλάτος Γεράσιμος
Κεφαλληνίας 2 Δημητράτος Γεράσιμος (Μάκης)
Κεφαλληνίας 3 Μαρούλη Χριστίνα
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Λευκάδας 1 Μοσχόπουλος Νίκος
Λευκάδας 2 Περδικάρης Φίλιππος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Αιτωλοακαρνανίας 1 Ζύγα Ελλιάννα
Αιτωλοακαρνανίας 2 Μιζάλος Βλάσης
Αιτωλοακαρνανίας 3 Μόκα Πηνελόπη (Πόλα)
Αιτωλοακαρνανίας 4 Νούλα Χρυσάνθη
Αιτωλοακαρνανίας 5 Παληγεώργος Γιώργος
Αιτωλοακαρνανίας 6 Ράντζος Κώστας
Αιτωλοακαρνανίας 7 Τζάθας Θωμάς
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Αχαΐας 1 Βελισσάρης Δημήτρης
Αχαΐας 2 Γεωργιτσοπούλου-Πήλιου Φωτεινή
Αχαΐας 3 Δάκα Γαρυφαλιά
Αχαΐας 4 Διαμαντόπουλος Παναγιώτης
Αχαΐας 5 Καραβούλια Μαριλιάνα
Αχαΐας 6 Κέντρου Δέσποινα
Αχαΐας 7 Μπεκατώρου Αργυρώ
Αχαΐας 8 Μπεκίρη Ανθούλα
Αχαΐας 9 Περπής Γιώργος
Αχαΐας 10 Τριαντόπουλος Αποστόλης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Ηλείας 1 Ανδριόπουλος Παναγιώτης
Ηλείας 2 Καμαρινός Δημήτρης
Ηλείας 3 Μαρκόπουλος Κωνσταντίνος
Ηλείας 4 Σκουλαρίκη Ιωάννα
Ηλείας 5 Ταϊσίρ (TAISEER) Τζάμπερ (JABER)
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Βοιωτίας 1 Βελιτζέλου Ακτίνα
Βοιωτίας 2 Καλογήρου Στέλιος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Ευβοίας 1 Καρακίτσου Μαρία
Ευβοίας 2 Παπαλυμπέρης Ισίδωρος
Ευβοίας 3 Ρόγκα Ίριδα (Σπυρίδα)
Ευβοίας 4 Στουρνάρας Ιωάννης – Λάζαρος
Ευβοίας 5 Χατζηκαλυμνίου Δήμητρα
Ευβοίας 6 Καράπα Αγγελική
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Ευρυτανίας 1 Λυκοκάπης Νικόλαος
Ευρυτανίας 2 Φράγκου Αγγελική
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Φθιώτιδας 1 Γκοτζαμάνης Δονάτος
Φθιώτιδας 2 Ράμου Δέσποινα
Φθιώτιδας 3 Τσάκαλου Αργυρούλα
Φθιώτιδας 4 Φυσολλόης Αναστάσης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Φωκίδας 1 Αρβανίτης Σταύρος
Φωκίδας 2 Μπαϊρακτάρης Γιάννης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Αργολίδος 1 Γεωργιοπούλου Ιουλία
Αργολίδος 2 Δαγρές Ξενοφών
Αργολίδος 3 Δρούγκας Δημοσθένης
Αργολίδος 4 Μιχαλόπουλος Γιάννης
Αργολίδος 5 Στογιάνοβιτς (STOYANOVIC) Νένα (NENA)
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Αρκαδίας 1 Αλεξανδρής Σαράντος
Αρκαδίας 2 Γκάρτζος Δημήτρης
Αρκαδίας 3 Κόπεϊτζ (Copage) Γουέντι (Wendy)
Αρκαδίας 4 Τσαγκάνη Ευαγγελία
Αρκαδίας 5 Χουντής Πάνος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Κορινθίας 1 Βασιλακόπουλος Θοδωρής
Κορινθίας 2 Δημητριάδη Μαρία
Κορινθίας 3 Θαλασσινός Γεώργιος
Κορινθίας 4 Παπαδοπούλου Ελπίδα
Κορινθίας 5 Φραδέλος Γιώργος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Λακωνίας 1 Δούκα Κατερίνα
Λακωνίας 2 Χρυσαδάκος Σταύρος
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Μεσσηνίας 1 Δουλάμη Πετρούλα
Μεσσηνίας 2 Κανέλης Γιώργος
Μεσσηνίας 3 Κυβέλος Βασίλης
Μεσσηνίας 4 Μήτση Μαρία
Μεσσηνίας 5 Μπάκας Ιάσωνας
Μεσσηνίας 6 Παναγιωτοπούλου Γεωργία
Μεσσηνίας 7 Χριστοπούλου Παναγιώτα
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Λέσβου 1 Ζερδελής Ιωάννης
Λέσβου 2 Μάντζαρη Ευανθία
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Σάμου 1 Γιαννακάκης Κωνσταντίνος
Σάμου 2 Δουρή Δαμασκηνή
Σάμου 3 Στενός Θανάσης (Σόρτης)
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Χίου 1 Βορριάς Αλέξανδρος
Χίου 2 Γούτης Δημήτρης
Χίου 3 Ξενιάδη Εμμανουέλα
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Δωδεκανήσου 1 Αλαβέρας Φίλιππος
Δωδεκανήσου 2 Κανετάκης Γιώργος
Δωδεκανήσου 3 Κορακιανίτη Παρασκευή
Δωδεκανήσου 4 Μπαράκας Αθανάσιος
Δωδεκανήσου 5 Παπαγεωργίου Δημήτρης
Δωδεκανήσου 6 Σούλου Αννέτα
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Κυκλάδων 1 Γλέζου Αικατερίνη
Κυκλάδων 2 Ζούλιας Δημήτρης
Κυκλάδων 3 Νερούτσος Ισίδωρος
Κυκλάδων 4 Παπιοπούλου Άννα
Κυκλάδων 5 Περιστεράκη Αναστασία
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Ηρακλείου 1 Διονέλλης Μάριος
Ηρακλείου 2 Κριαράκης Γιώργος
Ηρακλείου 3 Κριτσωτάκης Μιχάλης
Ηρακλείου 4 Λογιάδης Γιώργος
Ηρακλείου 5 Λουλουδάκης Απόστολος
Ηρακλείου 6 Μπούγιας Γιώργος
Ηρακλείου 7 Χαρωνίτη Ειρήνη
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Λασιθίου 1 Μπαρμπεράκης Κωστής
Λασιθίου 2 Φρυσούλης Γιάννης
Λασιθίου 3 Χριστοδουλοπούλου Καλλιόπη
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Ρεθύμνης 1 Αντωνόπουλος Αντώνης
Εκλογική Περιφέρεια Α/Α Επώνυμο Όνομα
Χανίων 1 Γιαννουλάκη Αθηνά
Χανίων 2 Πασχαλίδη Μυρτώ
Χανίων 3 Πατρελάκης Γιάννης
Χανίων 4 Τζάρας Νίκος
Χανίων 5 Χακίμ (Hakim) – Πιπεράκη Μαίρη Ντόρις (Mary Doris)
Εκτρωφείο Λαγων Καρφής Ευαγγελος